Бориспіль - місто обласного підпорядкування. Районний центр Київської області з 1923 року, з 1956 року - місто районного підпорядкування. Бориспільський район утворений у 1923 році. Площа - 1,5 тис.кв.км. Населення 55 тис. чоловік.
Місто розташоване за 35 км на південний схід від Києва. Залізнична станція на лінії Київ-Харків і автостанція на магістралі цього ж напрямку. Територія міста складає 1988 га.
В економічному й географічному відношенні вигідно розташований на сході Київської області, на лісостеповій рівнині Придніпровської низовини. Поверхня території рівнинна, інколи хвиляста: добре виражені підвищення чергуються з низинами, що нерідко переходять у болото. На південних та південно-західних його кордонах протікає Дніпро. Вздовж річки тягнеться найбільш понижена частина району - заплава, яка біля сіл Бортничі, Жовтневе, Гнідин, Проців сягає ширини 6-11 км. На території району протікають річки, ліві притоки Дніпра - Павлівка, Млен, Іква та праві притоки Трубежа - Бочечки, Карань, Вовнища, Красилівка, Альта, Ільтиця. Всі річки течуть по рівнинній місцевості, а тому мають повільну течію. Живляться за рахунок снігів, дощів і підземних джерел. На півдні Бориспільський район омивається водами Канівського водосховища. Грунти в основному темно-сірі опідзолені чорноземи та чорноземи на середньо-суглинковому лесі й частково супіщані та глейові. Ліси займають понад 15 тис.га. Корисні копалини - цегельно-черепична сировина, піски, торф. На території району - міська, районна, 19 сільських рад, яким підпорядковані 44 населених пункти. Населення міста та району складає понад 109 тис. чоловік.

 

Павло Платонович Чубинський народився 27 січня 1839 року на хуторі, що нині входить у межі міста Борисполя поблизу Києва, у сім'ї бідного дворянина. Він займався вивченням етнографії, проводив статистичні дослідження Південно-Західного краю. Його наукові праці були відзначені золотою медаллю Російського географічного товариства і премією Академії наук, а в 1875 році - золотою медаллю на Міжнародному конгресі в Парижі. П.П. Чубинський - автор слів гімну нашої держави "Ще не вмерла Україна".

 

Міжнародний аеропорт "Бориспіль" - це багатопрофільне підприємство, що об'єднує роботу понад 30-ти різних служб, спрямованих на виконання основної функції аеропорту - надання послуг з обслуговування пасажирів і рейсів авіакомпаній. Державний міжнародний аеропорт "Бориспіль" надає послуги авіаційним компаніям, пасажирам та іншим клієнтам в авіаційній та неавіаційних сферах діяльності, забезпечуючи регулярність та безпеку польотів. Сьогодні аеропорт "Бориспіль" приймає регулярні рейси 31 іноземної авіакомпанії, обслуговує за добу більше 6 тисяч пасажирів на виліт та приліт, здійснює в середньому близько 100-110 рейсів. За 2000 рік перевезено понад 1 млн. 350 тис. пасажирів. Аеропорт надає понад 50 видів різних послуг.

 

Хранителем історії рідного краю вже більше 40 років є Бориспільський державний історичний музей, у якому за цей час зібрано понад 40 тис. експонатів. Ініціатором створення музею і незмінним його директором протягом 30 років був Віктор Іванович Йова. Експозиція музею, що розгорнута в семи залах, знайомить відвідувачів з найбільш цікавими пам`ятками матеріальної та духовної культури населення Бориспільського району з найдавніших часів до наших днів. Це унікальна археологічна колекція, документи і матеріали з історії самого міста Борисполя, цінна етнографічна колекція та ін. Музейна експозиція розповідає про славетних земляків: козацькі роди Сулимів і Безбородьків, поета-проповідника І.Некрашевича, вченого-етнографа П.Чубинського...

 Борисоглібська церква. 1989р. Величний храм, названий на честь зруйнованої церкви княжих часів, споруджена в ХХ ст. за проектом Архієпископа Черкаського та Канівського Софронія. Московський патріархат.

 

 


На сьогодні, стадіон може вмістити 7500 глядачів. Центральні трибуни (близько 2000 місць) мають пластикові сидіння та накриття. Загальні розміри футбольного поля становлять - 110 х 72 метри, ігрові майданчики - 105 х 69 метрів. Споруда повністю відповідає вимогам ФФУ

 

 
 
©2011 Бориспільська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №6. Усі права застережені. Посилання на www.bor-school6.com.ua є обов'язковим.
Україна, Київська область, м.Бориспіль, вул. Головатого, 19. Роман Гунарі. +38(098) 888-33-70